Panorama Thermal

Panorama Thermal, sahip olduğu son teknoloji ve dinamik özellikleriyle yapılar için en ideal çözümlerin başında gelmektedir. Ürün, dikey hareket eden cam panelleriyle kullanıcılara önemli oranda yer kazanımı sunuyor.

Ürün Hakkında

Panorama Thermal, yapı çözümleri alanında yeni nesil bir yaklaşımdır. Sistem konutlara, halka açık mekanlara ve işletmelere rahatlıkla uygulanabilir. Panorama Thermal sistemi ile Glasso’nun siz değerli müşterilerine hem yeni yapılarda hem de renevasyonlarda kullanabilecekleri, çok yönlü mimariye uygun mükemmel bir ürün sunuyoruz.

Sade ve işlevsel tasarımın keyfini sürün.

Panorama Thermal’in görünmeyen vidaları ve bütünlüğü tasarımda sadeliği öne çıkarıyor. Ayrıca sistem camlarının geniş açılımı, gün ışığının içeri girmesine olanak vererek doğal aydınlanma ile enerji tasarrufu sağlıyor. Son olarak sistemin motor modülünü kaplayan ses izolasyonu sayesinde sessiz bir çalışmanın mümkün olduğunu belirtmiş olalım.

Uzaktan ve eş zamanlı kontrol imkanı.

Sistem, uzaktan kumanda ile teker teker veya eş zamanlı olarak kontrol edilebilmektedir.  Panorama Thermal’in estetiği ve görüş alanını minimum oranda etkileyen cam profilleri kullanıcıların görüş alanı asla bozmaz. Panorama Thermal’de camlar dikey hareket ettiği için sistemlerin önüne istenilen mobilya konabilir.

Panorama Thermal
Teknik Özellikler
  • İzolasyonÜst kutunun içerisinde 3,5 mm kalınlıkta sistemin çalışma sesini 30-35 dB azaltan sıcak dökülmüş izolasyon bariyeri bulunmaktadır.
  • Uzun Kullanım SüresiDIN8187 Standartlarına uygun üretilen zincirin sertliği dişliyle uyum gösterir ve kullanım süresini maksimuma çıkarır.
  • YalıtımEPDM'den imal edilmiş balon fitiller üst kutunun altına konularak sistem kapalıyken toz, hava, su ve ses girişine engel olur.
  • Somfy Altus RTSSistemde 120 N.m nominal tork üreten Somfy Altus RTS motoru kullanılmaktadır. Motor enerji tüketimi 350 W olup, 168 kg'a kadar yük kapasitesine sahiptir.
  • Cam UygulamalarıCamla ilgili bir sorun oluştuğunda, sistemi yerinden sökmeden modüler raylar sayesinde problem kolaylıkla giderilebilir.
  • Dayanıklı, Uzun ÖmürlüIsıl işlem görmüş dişli, sistem için özel olarak tasarlanıp üretilmiştir. Galvaniz kaplama olduğu için korozyona dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.
Uygulama Galerisi

Enerji Tasarrufu

Enerji TasarrufuGiyotin sistemlerinin cam panelleri, yatayda hareket ederek geniş açılım sağlar. Sistem, bu sayede gün ışığının maksimum seviyede yapının içine girmesine sağlar. Bu durum, doğal aydınlanmayı sağlayarak yapılarda enerji tasarrufunu mümkün kılar.

Akıllı Entegrasyon

Akıllı EntegrasyonSistem, uzaktan kumanda kullanılarak çalıştırılabilir. Kumada sayesinde camları tek tek veya bir bütün olarak hareket ettirmek mümkündür. Ayrıca bu sistem, modeme bağlanacak ek bir parça ve mobil uygulamalar aracılığıyla akıllı ev sistemleriyle entegre hale getirilebilir.

Estetik Görünüm

Estetik GörünümGiyotin sistemleri, dış ortam ile mükemmel bir bütünlük ve uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu doğrultuda sistemin cam profilleri, kullanıcıların görüş alanını bozmaz, manzaraya engel olmaz. Sistem bu özelliğiyle cafe ve restoran gibi işletme tarafından sıklıkla tercih edilir.

Ses Yalıtımı

Ses YalıtımıGlasso giyotin sistemleri, kullanıcılara mükemmel bir ses yalıtımı deneyimi sunar. Sistemin motor modülünde yer alan izolasyon, çalışma esnasında oluşan sesin dışarıya çıkmasını engeller. Böylece sessiz ve konforlu bir çalışma söz konusu olur.