Cam balkon bakımı nasıl yapılır?

Balkonlarımızı kışın da verimli kullanmak için ilk akla gelen yöntem cam balkonları. Özellikle cam temizlemenin kadınların en büyük kabusu olduğunu düşününce pek çok insan bu yöntemi kullanmaktan kaçınıyor. Ancak doğru adımları takip edince cam balkon bakımının ve temizliğinin çok kolay olduğunu göreceğiz. Şimdi birlikte bu püf noktalarına bakalım:

Hatalı kullanımdan kaçının

Cam balkonlarının temizliği sırasında en çok karşılaşılan sorun işin teknik kısmında yatıyor. Bu nedenle camlarını taktırırken işin ustasından mekanizmasının nasıl çalıştığını öğrenmek çok önemli. Böylece temizlik sırasında işiniz daha kolay olacak.

Aylık bakımlarını yaptırın

Cam balkonların mekanizmasında yer alan tekerlekler özellikle kışın aralara giren toz ve kirden dolayı bozulabiliyor. Tekerleklerin 2 ayda bir bakım yaptırabilir ve böylece işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Rayları temiz tutun

Cam balkonlarda camların yürüdüğü rayların temizliği oldukça önemli. Bunu sağlamak için bir boya fırçasından yardım alabilir ve raylarda biriken tozları tekerlek çıkışına iletebilirsiniz. Elektrik süpürgenizin fırça ucu da size yardımcı olabilir.

Gereksiz kimyasallardan kaçının

Genellikle temizlik yaparken ne kadar çok deterjan kullanırsak evimiz o kadar çok temizlenecekmiş gibi hissediyoruz. Ancak bu düşünce ne yazık ki yanlış. Gereksiz deterjan kullanımı daha fazla hijyen sağlamadığı gibi ürünlerimize ve kendi vücudumuza zarar veriyor. Bu nedenle cam balkonlarınızı da temizlerken yumuşak bir bez kullanmalı ve gereksiz kimyasallardan kaçınmalısınız. Özellikle su lekesi gibi inatçı lekeler için doğal malzeme olan sirke ve karbonat kullanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cam balkon bakımı nasıl yapılır?