Yaklaşan yaz mevsimine evinizi hazırlayın

Yaklaşan sıcaklarla beraber evimizdeki kış havasını geride bırakıyoruz. Pencereler açılmaya, esen rüzgarla perdelerimiz uçuşmaya başladı bile. Bu yaz evlerimizde daha fazla vakit geçireceğimiz için yazı eve taşımaya ne dersiniz? İşte yazı evinize taşımak için birkaç öneri:

Evinizin renk tonlarını değiştirin

Bütün eşyalara dokunmadan, dekorasyonda sadece birkaç renk değişikliği yaparak evinizde yaz havası yakalayabilirsiniz. Örneğin koltuk kırlentlerini yeşil, sarı ve turuncu gibi canlı renklerle değiştirebilir mekana ferahlık katabilirsiniz. Aynı zamanda Fon perdeler, mum ve vazo gibi aksesuarlara renk katabilirsiniz.

Yapay çiçekler out, canlı çiçekler in

Evinize yaz havası getirecek diğer bir önerimiz de canlı çiçekler. Özellikle son yıllarda trend olan botanik ev konsepti, evinize harika bir yaz havası katabilir. Canlı çiçekleri seçerken evin oksijenini temizleyen ve bakımı kolay harika bitki seçenekleri de mevcut.

Makrome detayları ekleyin

Makromeden yapılan duvar süsleri, saksılıklar ve salıncakları kullanarak evinize hem bohem tarzı hem de yaz havasını getirebilirsiniz. Makrome süsleri hazır satın alabileceğiniz gibi bütçe dostu seçeneklerle evde kendiniz de örebilirsiniz.

Balkonlarınızı evin içine dahil edin

Yaz deyince evde ilk akla gelen yer balkonlarımız. Özellikle kışın bakımsızlığa terk edilmiş balkonları yenileyerek işe başlayabilirsiniz. Balkonunuzu yenilerken sadece masa ve sandalye kullanmak yerine evinizde yer alan bazı mobilyaları da kullanabilirsiniz. Böylece balkonunuz evin bir parçası haline gelir.

Yaklaşan yaz mevsimine evinizi hazırlayın